Kálmán Ágnes: Szeretni jöttem (pdf)
1,500.00 Ft 500.00 Ft
Kapcsolódó termékek
-
Elektronikus könyvek, Mesekönyv, Verses elbeszélés, Verseskötet, Karácsonyi akció, Sylvia B. Knizner, Szerzők szerint
Tövisi Eszter-Knizner Sylvia-Kuslics Katey: Jack Kapitány és a többiek (ebook)
Értékelés: 0 / 5600.00 Ft300.00 FtVerses mese nem csak gyerekeknek!
„Érezted már, hogy szeretnél újra gyermek lenni? Szeretted volna, ha egy vers nem az élet nagy, komoly dolgait tárja eléd, hanem megnevettet és elvarázsol, miközben egy olyan világba repít, amit utoljára csak gyerekként láttál?
Ha így van, ez a könyv éppen neked való, mert három bohókás nőszemély verses meséjén át láttatja a kalózos, démonos, angyali világot. :)”
-
Kovács Benjámin: Bakelit (ebook)
Értékelés: 0 / 5700.00 Ft„Én azért nem lennék jó költő, mert senkim nem halt meg korán, nem volt tizenegy testvérem, nem jártam Debrecenben, nem csalódtam a szerelemben, a társadalomban és a világban, nem ábrándultam ki semmiből, nem akarok öngyilkos lenni és főleg nem tartozom senkinek „számadással”.”
/ Kovács Benjámin /
„(….)2006-ban kezdtem el foglalkozni − a zene és a színház mellett −, irodalommal, esztétikával és pszichológiával is. Eddig két könyvem jelent meg, ezeken belül fő témáim a pszichoanalízis, realizmus, utópia festés. Halomnyi kritikám és elemzésem jelent már meg különböző online újságokban. Nem vagyok egy lírikus, csupán próbálkoztam. A Bakelit tulajdonképpen több év termése, össze-vissza mindenféle egybesűrítve avantgarde szemléletben, minden célszerűség nélkül. Természetesen hatottak rám a Nyugat alkotói − Karinthy, majd Pilinszky −, szimbolisták − főleg Baudelaire −, és több romantikus költő is, valamint kortárs. Nem tartom magam költőnek, inkább írónak, aki a lírában fejti ki prózai gondolatait. Kortárs „kollégáim”, irodalmárok és műkedvelők valamilyen okból kifolyólag, költészetemet Kassák Lajoséhoz, illetve Karinthy Frigyeséhez hasonlítják…. Önök?”(…)
Kovács Benjámin
-
Bátai Tibor: Stációk (ebook)
Értékelés: 0 / 5700.00 FtFényérzékeny lemezre festett stációk gondolatok Bátai Tibor versei elé
Színes és változatos Bátai Tibor költészete, világa, amit az Ősök tisztelete és a becsület fémjelez.
Makacsul keresi a túlpartot, a lehetőségek hazáját, érzéstelenítés nélkül tárja fel lelkét, biztosítókötél nélkül veti magát a mélybe, hogy tapasztalatain keresztül szembesítse az Olvasót saját tévedéseivel, a felfedezés örömével, kínjával.
Őszinte hittel tiltakozik a gyűlölet, az előítélet, az agresszió, a képmutatás ellen. Ennél a hiténél csak szerénysége nagyobb. De ok nélkül kételkedik olykor önmagában még akkor is, ha az elismerés hiányával nem tud mit kezdeni, hiszen alkotásaiban otthon érezheti magát minden humánus, mások gondjaira érzékeny ember.
Emberi tulajdonságokat boncol: „aki sértett, önmagának is megbocsát”. A bárány szemével nézi a történéseket, megtisztulást ír a világnak, ugyanakkor nem hagy mentséget a gyalázatnak. Hangjában általam tisztelt és szeretett költők hanghordozást vélem hallani, mintegy megerősítve azok – ma már kihalóban lévő – fogalmait.
Nem vádaskodik, pontosan veszi célba üzenete címzettjeit, ha kell vitriollal fűszerezve a génjeibe írt ragaszkodás gondolatait. „Verstett”-ei igazolják a becsülettel, tisztességgel élő hétköznapi hősök életét. Rendíthetetlenül reménykedik, és mondanivalóját sortörésekkel súlyosbítja:
„s a történet – kell, hogy reméljük – véget nem e korcs-mában ér!”
„Teremtő fény”-t ír a tájra, amit a „duende fekete szivárvány”-a sem sötétíthet el.
Szeretettel ajánlom költőtársam verseskötetét, hogy hitünk erősödhessen, mert Bátai Tibort olvasva „Amputált szárnyak csonkjai”-val is képesek leszünk repülni.
Agárd, 2012. november 8-án Pethes Mária
Értékelések
Még nincsenek értékelések.